top of page

13. Porcelanosa Ödülleri kutlandı

26 May 2022

Çok uluslu şirket, ikonik Four Seasons Hotel Madrid'de günümüzün en önde gelen profesyonellerine yıllık ödüllerini takdim etti.

Yetenek ve sürdürülebilir mimari, bu Perşembe günü Madrid'deki Four Seasons Hotel'de 13. Porcelanosa Ödülleri'nin odak noktalarında bir araya geldi . İspanyol çok uluslu şirket, mimarlık, tasarım, otel yönetimi ve mülk geliştirme dünyasında projelerinde sürdürülebilirlik ve yenilikçiliği savunan tüm profesyonellerin taahhüdünü takdir ettiğini göstermek için yıllık ödül törenini düzenledi .
Geleceğin otel tasarımı

Alanları inşa etmenin ve içinde yaşamanın yeni yollarını arayan bu mimari yeniden tasarım, kazananların her birinin konuşmasına ve önerilerine yansıdı. Bu , bir başkanlık otel süitine parlak ve çok işlevli yaklaşımı nedeniyle Öğrenci kategorisinde Geleceğin Tasarım Ödülünü kazanan María Ying Fernández Arjona'nın PR-132 projesinin durumudur . Ángela Acevedo del Álamo (3A iç tasarım) tarafından esenlik, dinginlik ve denge ilkelerine uygun olarak tasarlanan bir başkanlık süiti olan The Sea'nin arkasındaki ana fikir, otel yaşamını doğal ortamla ilişkilendirmekti. Porcelanosa koleksiyonlarının kullanıldığı organik tasarımıyla profesyonel kategoride Geleceğin Tasarım Ödülü.

13. Porcelanosa Ödülleri'nin bir diğer ana teması ise konut ve otel sektöründe sürdürülebilir tasarım oldu. Onur ödüllerinin kazananları arasında Murcia'daki Odiseo eğlence merkezi (Yılın Tasarımı Ödülü ve Özel Ödül 2022), Valencia'daki Only YOU Hotel (En İyi İç Tasarım Projesi Ödülü) ve Ibiza Corso oteli (En İyi Otel Projesi) yer almaktadır. Ödül).

Ofis ve kurumsal arenada, Colonial tarafından Madrid'deki Acciona Kampüsü (En İyi Sürdürülebilir Proje Ödülü) ve Méndez Álvaro Kampüsü'ne (En İyi Kurumsal Ofis Kompleksi, Esnek Ofisler, Konut ve Perakende Ödülü) ödülleri verildi. enerji verimliliği ve dinamizm ilkelerini ana yapılarına taşır.
Gecede saygı duruşunda bulunulan kişiler arasında Susana García-Cereceda (La Finca konut kompleksi için Kariyer Başarı Ödülü) ve ekip adına ödülü ortağı Charles Renfro'nun aldığı ABD'li mimarlık firması Diller Scofidio+Renfro yer alıyor. Renfro, mimarinin demokratikleştirilmesinden ve şehirlerin kentsel planlama, görsel ve gösteri sanatları açısından yeniden düşünülmesi gerektiğinden bahsetti ve firmasının ana hedefi olan daha sürdürülebilir ve çoğulcu bir mimari aracılığıyla iklim değişikliğiyle mücadele etme ihtiyacına çağrıda bulundu.

bottom of page