top of page
WK_Norman_Foster_0001_3_2_f49aeca0d6.jpg

Foster + Partners

Foster + Partners, 1967 yılında Sir Norman Foster tarafından kurulan Londra, İngiltere merkezli bir uluslararası mimarlık firmasıdır. Foster + Partners, özellikle cam ve çelik binalarla bilinmesine rağmen, mimari, mühendislik ve endüstriyel tasarım alanlarında çalışmaktadır.

 

Foster + Partners, Londra'daki Gherkin, Berlin'deki Reichstag'ın 1990'larda yenilenmesi, New York City'deki Hearst Tower, Hong Kong Uluslararası Havaalanı ve Fransa'daki Millau Viyadüğü dahil olmak üzere dünya çapında birçok ikonik bina ve yapı tasarlamıştır.

 

Firmanın mimarlar, mühendisler, tasarımcılar ve proje yöneticileri de dahil olmak üzere 1.400'den fazla çalışanı bulunmaktadır ve dünya çapında 75'ten fazla ülkede projeler tamamlamıştır. Firma, çalışmaları nedeniyle, tasarımda mükemmeliyet alanında 620'den fazla ödül kazanmıştır.

Tono Koleksiyonu

Foster + Partners ve Porcelanosa arasındaki iddialı ortaklığın sonucu olan Tono, çok sayıda ortamda kullanılabilecek kapsamlı ve modüler bir banyo ürünleri koleksiyonudur. Tono, sade bir tasarım dili ve tamamlayıcı malzeme ve renk paletiyle birleşen minimalist estetik, malzeme yalınlığı, form sadeliğini ve üretim zanaatını ön plana çıkarmıştır.

 

Tono Koleksiyonu, Tono Elements ve Tono One olmak üzere farklı spesifikasyonlarda en üst düzeyde esneklik sunmayı amaçlamıştır.

 

Tono Elements serisi 100'den fazla farklı ürünü bir araya getirerek aynalar, banyo ürünleri, modüler ahşap depolama ve oturma üniteleri ve çeşitli mekanlara uyacak şekilde sonsuz şekilde birleştirilebilen taş, seramik ve Krion gibi çeşitli yüzeylerde lavabolar, bideler ve küvetlerden oluşmaktadır. Tono One, kurulum kolaylığı sağlayan ve önceden var olan bir binaya sığacak kadar esnek, tamamen modüler bir sistem sağlayan, duş, lavabo ve tuvalet olmak üzere üç prefabrik ünite sunmaktadır.

Foster + Partners Design 1
Foster + Partners Design 2
Foster + Partners Design 3
Foster + Partners Design 4
Foster + Partners Design 5
bottom of page