top of page
micheli-evidenza-1200x1200.jpg.jpg

Simone Micheli

Simone Micheli, 1964 yılında Toskana'da doğmuştur. Floransa Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, 2003 yılında Roberta Colla ile birlikte Floransa’da Architectural Hero isimli kendi tasarım şirketini kurmuştur.

 

Simone Micheli’nin mesleki faaliyetleri mimariden iç mekana, tasarımdan grafik, iletişim ve etkinlik tasarımlarına kadar uzanmaktadır.

 

Micheli, tasarımcı kimliğini her zaman sürdürülebilir ve çevreye duyarlı olan tasarımları, güçlü bir kimlik ve benzersizlikle karakterize etmiştir. Kendisi, başlıca uluslararası mimarlık, tasarım ve otelcilik fuarlarında tematik sergilerin küratörü olarak görev almıştır. Dünyanın birçok şehrinde üniversitelerde, kültür enstitülerinde ve kurumlarda yüksek lisans, konferans, atölye çalışmaları ve dersler vermektedir. Eserleri en önemli uluslararası sergilerin yanı sıra İtalyan ve uluslararası gazete, dergi ve süreli yayınlarda yer almıştır.

Lounge Koleksiyonu

İtalyan tasarımcı, cömertlikten uzaklaşmadan ve organik, göze çarpmayan bir forma odaklanan, tekil bir şekle sahip çağdaş bir tarzı temsil eden çeşitli lavabolar, ayakta lavabolar ve musluk çeşitleri içeren Lounge koleksiyonunu yaratmak için Porcelanosa Grubu'nun bir markası olan Noken ile birlikte çalışmıştır.

 

Porcelanosa Grubu ve Simone Micheli, Lounge Koleksiyonu ile sürdürülebilirlik, uyumluluk ve duyusal değerlerde sınırları zorlamış, 2009 yılında Uluslararası Tasarım Ödülleri'nde 'Yılın İç Mimarı' ödülüne layık görülmüştür.

Simone Micheli Design 1
Simone Micheli Design 2
Simone Micheli Design 3
Simone Micheli Design 4
bottom of page